فراخوانی ...
 • بالن هوشمند گوگل کره زمین را در 22 روز دور زد بالن هوشمند گوگل کره زمین را در 22 روز دور زد

  شرکت بزرگ خدمات اینترنتی گوگل اعلام کرد: بالن این شرکت به نام آیبیس-167 موفق شد در رکوردی جدید طی 22 روز دور زمین بچرخد.

   به گزارش ایرنا از دیلی میل، هدف از چرخش این بالن به دور زمین انتقال سیگنال های شبکه های بی سیم محلی (وای فای) و رساندن آنها به هر نقطه ای از جهان است.
  شرکت گوگل در بیانیه خود اعلام کرد: بالن آیبیس-167 بر فراز اقیانوس آرام پرواز کرد سپس به سمت شرق یعنی شیلی و آرژانتین پرواز کرد و از آنجا به استرالیا و نیوزیلند رفت.
  گوگل اعلام کرد: در طول این سفر نزدیک بود این بالن به سمت جریان های قطبی کشیده شود ولی این بالن به علت اصلاحاتی که در آن ایجاد شده بود، توانست از این جریان ها فاصله بگیرد و به مسیر پیش بینی شده خود ادامه دهد.
  جریان های قطبی، جریان های شدید هوا هستند که در دایره ای در منطقه قطبی و در طبقات بالای جو می چرخند.
  این سفر بخشی از طرح لوون متعلق به شرکت گوگل بود که هدف آن ارائه خدمات اینترنتی در هر نقطه از جهان از طریق بالن های انتقال سیگنال های اینترنت است که در ارتفاع بسیار بالا پرواز می کنند.
  شرکت گوگل ماه ژوئن سال گذشته اعلام کرد: این بالن ها با انرژی خورشیدی کار می کنند و از دور کنترل می شوند و می توانند تا ارتفاع بیش از 12 مایلی (19.312 کیلومتر) سطح زمین پرواز کنند.
  این بالن ها به همان شیوه ماهواره ها عمل می کنند به طوری که مجهز به آنتن های ویژه ای هستند و می توانند خدمات اینترنتی را در اختیار ایستگاه های دریافت کننده زمینی قرار دهند.