فراخوانی ...
 • فواید و معایب داشتن سرور هاستینگ اختصاصی فواید و معایب داشتن سرور هاستینگ اختصاصی

  ایتنا - یک سرور اختصاصی درواقع نوعی از سرویس میزبان است که به کلاینت امکان اختصاص کل فضای سرور جهت پاسخگویی به نیازهایش را می دهد.

   مرواهاست - برخورداری از یک سرور اختصاصی نه تنها باعث کنترل بیشتر شما بر سرورهای اشتراکی می شود بلکه از لحاظ هزینه هم بسیار مقرون به صرفه است.
  هم اکنون اغلب کسب و کارهای متوسط جهت رفع نیازهای خود به این نوع میزبانی روی آورده اند.
  یک سرور اختصاصی درواقع نوعی از سرویس میزبان است که به کلاینت امکان اختصاص کل فضای سرور جهت پاسخگویی به نیازهایش را می دهد.
  این مطلب بدان معناست که این سرور برخلاف میزبان اشتراکی با هیچ کس دیگری مشترک نیست.
  مالکان وب سایت ها قادرند با چنین تنظیماتی که عملا با هیچ کس دیگری در اشتراک نیست یک کنترل تمام و کمال روی سرور داشته باشند.
  کنترل کامل سرور به این معناست که شما می توانید به آسانی در مورد سیستم عامل و سخت افزار دست به انتخاب بزنید. به همین دلایل، هم اکنون این نوع از میزبانی مورد علاقه بسیاری از مالکان وب سایت ها می باشد.
  در هر صورت قبل از اینکه تصمیم عجولانه ای بگیرید بهتر است با حساسیت بیشتری به تمام جنبه های میزبانی که قرار است برای وب سایت خود برگزینید دقت نمایید.
  علاوه بر آن، بررسی نقاط قوت و ضعف هریک از انواع میزبان های وب امری ضروری است.
  فواید
  یکی از فواید سرورهای اختصاصی، انعطاف پذیری آن در رابطه با فضای ذخیره سازی و میزان انتقال داده ها است.
  در سروروهای اختصاصی، مشخصه ها و کاربری ها کاملا مشخص هستند و شما می توانید از تمام ظرفیت های آن بهره ببرید. علاوه بر این، هیج نیازی به خریداری تجهیزات مخصوص نیست زیرا تمامی تجهیزات ضروری مورد نیاز برای خدمات توسط شرکت میزبان وب فراهم می آیند.
  همچنین استفاده از این نوع میزبان وب برای کسانی که اطلاعات فنی سطح بالایی ندارند بسیار مطلوب تر از میزبان های نیازمند تعمیر و نگهداری و به روزرسانی است. ارتقاء آن نیز به راحتی از طریق سرورهای اختصاصی مشابه و فراهم آورنده میزبان وب میسر است. بعلاوه، شما به راحتی می توانید پس از صدور دستور به سایت میزبان، سرور خود را ظرف کمتر از ۲۴ ساعت بهینه سازی نمایید.
  فراتر از تمامی اینها، یک میزبان سرور اختصاصی از سرعت بسیار بالایی برخوردار است که می توان آن را در ظرفیت های بسیار بالا خریداری کرد.
  معایب
  اما از سوی دیگر، شاید بتوان یکی از آشفته ترین قسمت های یک میزبان اختصاصی مدیریت شده را قیمت آن دانست. خریداری یک میزبان اختصاصی در مقایسه با خرید یک میزبان اشتراکی مستلزم هزینه بالاتری است.
  این مسئله به قابل اتکا بودن فراهم آورنده میزبانی وب نیز بستگی دارند زیرا درصورتی که میزبان منتخب شما قابل اطمینان نباشد عملکرد سرور اختصاصی نیز تحت الشعاع آن قرار خواهد گرفت.
  یکی دیگر از معایب میزبان سرور اختصاصی، بالا رفتن هزینه ها همزمان با بالا رفتن میزان انتقال اطلاعات است.
  معمولا جهت میزبانی فیزیکی و سخت افزاری که سایت روی آن جایگذاری شده است هر ماه تعرفه های سنگینی شارژ می شود. هرچند که این نوع ساز و کار در مقایسه با سرمایه گذاری های عظیم مورد نیاز جهت راه اندازی سرورهای مشترک در کوتاه مدت ارزان به نظر می رسد اما در مدت زمان طولانی تر سنگین بودن هزینه های آن آشکار خواهد شد.